Sosyal Medya Hesaplarımızdan bizi takip edin:

Hakkımızda

Hakkımızda

Geleceğimiz olan gençlere yatırım yapıyoruz.

GAP Gençlik Derneği, Şanlıurfa ve Güneydoğu Anadolu Proje Bölgesi'nde (GAP) gençlere ve Suriyeli mültecilere eğitim ve sosyal destek sağlayan bir sivil toplum kuruluşudur. Dernek, 2012 yılından bu yana faaliyet göstermekte olup, yerel, ulusal ve uluslararası düzeyde projeler yürütmektedir.

GAP Gençlik Derneği, Avrupa Birliği Bakanlığı tarafından Eurodesk Yerel Noktası ve Erasmus+ Gençlik Avrupa Gönüllü Hizmeti gönderen, ev sahipliği yapan ve koordine eden bir kuruluş olarak akredite edilmiştir. Bu çerçevede, organizasyon uluslararası düzeyde gençlik değişim projelerine katkı sağlar.

GAP Gençlik Derneği, gençlerin ve mültecilerin yaşamlarını iyileştirme amacı taşıyan önemli bir sivil toplum kuruluşudur. Verdiğiniz bilgilere dayanarak, organizasyonunuzun toplumsal dönüşüme katkı sağlama ve dezavantajlı grupların yaşam koşullarını iyileştirme yolundaki kararlılığını yansıtmaktadır.

image image
image
GAP Gençliğin Hedefleri

Hedeflerimize her geçen gün biraz daha yaklaşıyoruz.

GAP Gençlik Derneğimiz, gençlerin güçlendirilmesi, hareketlilik, sosyal haklar ve mültecilerin desteklenmesi konularında faaliyet gösteren bir sivil toplum kuruluşudur.

Genel hedefimizin kitlesi, 18-30 yaş arasındaki gençlerdir, özellikle Şanlıurfa ilçesinde ekonomik, sosyal ve eğitim imkanları sınırlı olan gençler ve Suriyeli mültecilerdir.

Bize Yazın

Vizyonumuz, gençlerin ve Suriyeli mültecilerin Güneydoğu Anadolu Proje Bölgesi'nde (GAP) daha güçlü, eğitimli, topluma aktif katılımcılar olmalarını sağlamaktır. GAP Gençlik Derneği olarak, gençlerin sosyal, ekonomik ve politik alandaki potansiyellerini en üst düzeye çıkarmak için eğitim ve hareketlilik fırsatları sunarak, toplumsal refahı artırmayı ve mültecilere hukuki danışmanlık hizmeti sağlayarak Suriyeli mültecilerin sosyal uyumlarını güçlendirmeyi amaçlıyoruz.

Vizyonumuz, yerel, ulusal ve uluslararası düzeyde gençlerin ve mültecilerin yaşamlarını iyileştirmek için etkin ve sürdürülebilir çözümler geliştirmek ve sunmak üzerine odaklanmaktadır

Bize Yazın

GAP Gençlik Derneği, 18-30 yaş arası gençleri güçlendirmeyi hedefler. Bu, gençlerin kişisel ve sosyal becerilerini geliştirmek, eğitimlerine ve kariyerlerine katkı sağlamak ve topluma daha etkin katılımını teşvik etmektir.

Mültecilere hukuki danışmanlık sağlama, sosyal uyumlarını artırma ve topluma katılımlarını teşvik etme, eğitim ve hareketlilik fırsatları sunarak, onların uluslararası deneyim kazanmalarını ve farklı kültürlerle etkileşimde bulunmalarını amaçlıyoruz.

Bize Yazın